Vše pro bezpečné plavání

Obezita dnes není ani v našich zeměpisných šířkách nic výjimečného, a to dokonce ani u dětí, což je dvojnásob alarmující. Velká nadváha je obrovský problém, který je dobré řešit ještě dříve, než se projeví. Jakmile však už propukne, není potřeba kdovíjak panikařit. I silně obézní lidé dokázali už zhubnout. Stačí k tomu změna jídelníčku, často razantní a samozřejmě je dobré začít i sportovat. Jízda na kole, kolečkových bruslích nebo běhání jsou samozřejmě super aktivity, nicméně ne každý je má v oblibě. Mnohem zábavnější je však plavání. I přesto, že nemáme moře, umí se u nás nad hladinou držet snad každý. Plavání je výhodné nejen protože se během něj dobře hubne, ale zároveň se takto posiluje celé tělo.

Blondýna v bazénu

Aby člověk mohl plavat bezpečně a bez zbytečných nepříjemností, je nezbytné zajistit, aby voda byla maximálně čistá. K tomu nám mohou pomoci různá příslušenství k bazénu typu krycí plachty či chemická dezinfekce.

Jakou vybrat?

Možností je v tomto směru skutečně hodně, a ne každý si umí vybrat ten nejvhodnější produkt. Zdaleka nejpopulárnější nejen u nás je chlór. Je to dáno nejen cenou, ale i jeho vysokou účinností. Aplikuje se stejně dobře jak do bazénů, tak i do vířivek. Ne každému však chlór voní, nemluvě o možnosti podráždění. Proto existují i různé alternativy, https://cs.wikipedia.org/wiki/Alternativa_(hra) třeba přípravky s aktivním kyslíkem. I ty jsou docela silné, avšak nejsou dráždivé a negenerují žádný zápach, což je samozřejmě nesporné plus. Velmi oceňovaná je rovněž i mořská sůl. Její použití je však problematičtější. Nejede ji jen vysypat do vody, je potřeba připojit i solonizační jednotku, která není zrovna levná.

Čistá voda

Ochrana hladiny

Chránit vodu lze i jinak, třeba speciální plachtou. Ta zabrání dopadům klacíků, obalů od laskomin či lístků v dopadu na vodní hladinu, čím udrží vodu v čistotě. Solární modely jsou navíc tak sofistikované, že zároveň ohřívají i vodu.