Založení Společnosti s ručením omezeným


Všichni jsme již někdy možná přemýšleli nad možností, že místo toho abychom pod někým pracovali, tak si založíme firmu a budeme podnikat. Na českém trhu je něco málo přes 500 000 firem, různých typů a různých odvětví. Nejčastěji volnými typy jsou akciové společnosti (a. s.) a nebo společnosti s ručením omezeným (s. r. o.).

Společnost a ručením omezeným je velmi oblíbenou formou podnikání, kvůli jejím podmínkám. Založit jí může jak malá skupina jedinců, tak i jeden člověk. Se svým základním kapitálem*, 1 Kč, je tak dosažitelná pro každého. Samozřejmě, že není povinností vkládat pouze peníze. Můžete do ní vložit například auto, které se stane součástí movitého majetku firmy nebo dokonce dům, ve kterém bude mít Vaše firma sídlo. Podmínkou je, že u těchto věcí, kde není známa přesná hodnota, musí být oceněny soudními znalci. Další podmínkou je, že vkladem nesmí být práce nebo služba. Společnost také ručí celým svým majetkem.

firma

Určitě již nyní přemýšlíte, jak společnost s ručením omezeným založit. Proto tu je firma companies&officies.

Tato firma pomáhá se s.r,o. založením se všemi úkony, které jsou s tím spojené. Můžete také využít dvou možností: Založení společnosti s využitím firemních sídel a nebo bez využití.

Tyto možnosti jsou prakticky identické, protože v obou případech získáte např.: online zápis do obchodního rejstříku, získání IČ, vyhotovení zakladatelské listiny, apod. Významný rozdíl je tedy znát na cenně, kterou zaplatíte za tyto úkony, včetně notáře. Pokud si zvolíte využití firemního sídla (firma se o vše postará), zaplatíte částku 1 900 Kč oproti druhé variantě, kde je částka prokazatelně vyšší o 3 000 Kč.

pracovníciPokud si náhodou nejste jistí, zda-li byste chtěli opravdu podnikat nebo jestli je na podnikání ten správný čas, firma companies&officies Vám poradí i v tomhle případě. Stačí vyplnit nezávaznou poptávku s dotazem na Vaše možné podnikání, které díky companies&officies nemusí být jenom sen.