Díky vhodnému nábytku se dá dobře žít i na malém prostoru

Koupit si dnes standardní tří pokojový byt je stále větší luxus. Zatímco ještě poměrně nedávno se nejednalo o nic extra, dnes už jde o specialitu, kterou si může dovolit jen málokdo. Není ani divu, krize stíhá krizi a lidé nemají peníze na rozhazování. Navíc nedostatek bytů je u nás stále velmi aktuální, takže si jen málokdo může vyskakovat. Není tak divu, že i větší rodiny žijí na malém prostoru, což má samozřejmě negativní vliv komfort. Mimo stěhování se však dá i tato situace trochu vylepšit. Krom vyhazování přebytečných věcí z obydlí je ještě možné zvětšit svůj byt za pomocí speciálního nábytku, jenž nezabírá prakticky žádný užitný prostor.

Ramínko

Tyto vestavěné skříně jsou mezi našinci stále populárnější. Velká poptávka však není pouze u jedinců s menšími byty, ale týká se i lidí, kteří bydlí v rodinných domcích. I ti se totiž často mačkají a výše zmíněný nábytek je elegantní možností, jak tomu jednou provždy udělat přítrž.

Jsou efektivní

Jestli se tomuto speciálnímu nábytku dá za něco opravdu vzdát hold, je to efektivita. Vestavěné skříně totiž nejsou před stěnami ani vedle nich, ale ukládají se přímo do nich. Díky tomu jsou maximálně skladné a prakticky nezabírají ani kousek obytné plochy. Tuto vlastnost dokáží ocenit hlavně obyvatelé malých garsonek, proč které má každý metr čtvereční cenu zlata. I když je tento typ skříní podezírán z malého úložného prostoru, není to pravda. Nábytek tohoto typu poskytuje zhruba stejné penzum úložiště jako klasika. Není tudíž problém vyměnit kus nábytku za další kus.

Ručníky

Vestavěné skříně je možné vyrobit z mnoha druhů materiálů. Většinou hraje prim dřevo, nicméně použít se dají i moderní syntetické materiály, případně dokonce kov. Hlavní je vybrat si surovinu, která něco vydrž, jelikož tuto vlastnost pak propůjčí i samotnému nábytku. Ten pak může sloužit dlouhá léta, možná dokonce desetiletí.