Nelitujte peněz vynaložených za stěhovací služby

Stěhováci za vás odřou to nejhorší – lidé, kteří se snaží ušetřit na stěhování v Praze 10, to nebudou mít jednoduché, protože úspora tu bude vyvážena velkou dřinou. Jestliže stěhujete jen pár krabic s osobními věcmi a v místě zůstávají spotřebiče, nábytek i koberce, pak to jistě zvládnete v pohodě za pár hodin a stěhováky na to volat není zapotřebí, ale u objemných a těžkých věcí to tak jednoduché nebude. Například pračka o hmotnosti 60 kg, kterou vynášíte do pátého patra bez výtahu, anebo koberec v šíři čtyř metrů, o délce šesti metrů, také nebudou zrovna jako pápěří.

kartonová krabice

Poradí si i s demontáží nábytku – stěhovat rozebíratelný nábytek vcelku se nedoporučuje, protože se tím velmi namáhají jeho spoje a může dojít k jejich nevratnému poškození. Co se dá rozebrat, raději rozeberte na dílčí části. Jenže co když si s tím nevíte rady, nemáte potřebné nářadí, návod nebo fyzičku? Stěhovací firmy tyto práce provádí zcela běžně. Tím vám mohou usnadnit spoustu starostí, zejména u velkých nábytkových sestav, jako jsou kuchyně a vestavby na míru.

kočka v krabici

Stěhují za každého počasí – stěhování svépomocí také může značně ztížit nepřízeň počasí. Ono se to krásně přenáší věci do auta, na přívěsný vozík nebo do útrob dodávky, když nad vámi svítí slunce, teplota míří k příjemným dvaceti stupňům Celsia a je téměř bezvětří. Naprostá pohoda. Jenže co když je silný ledový vichr, spustí se bouřkový liják s krupobitím, sněhová vánice, anebo je tropické vedro na padnutí či naopak extrémní mráz a na chodníku ledovka? Stěhováky takovéto rozmary počasí od práce neodradí.

Stěhování na klíč – jestliže jste pracovně extrémně vytížení, anebo fyzicky handicapovaní, jistou možností je přestěhování na klíč. V tom okamžiku pouze předáte klíče od obou nemovitostí, uspořádáte u vás delší poradu, aby stěhováci získali všechny potřebné instrukce, a pak už se o nic nestaráte.