Proč nekupovat jen nové oblečení?

Všechno zdražilo, a oblečení není výjimkou. Za stejné tričko dnes dáte řádově o desítky korun víc než před pár měsíci. To řadu lidí donutilo zamyslet se nad tím, kde a jak nakupovat oblečení, boty a doplňky. Většina lidí nedokáže nosit použité boty, což je pochopitelné, protože každý jinak chodí, každý má nohy jinak tvarované a podobně. Jiná situace je například u gumáků, které máte na nohách většinou jen chvíli.

použité oblečení

Oblečení za pár korun
V devadesátých letech k nám dorazila móda second handů, což jsou obchody kde se prodává oblečení, boty a doplňky po prvním majiteli. Najdete tu módu pro muže, ženy i děti, a nákupy v sekáčích se dá ušetřit několik tisíc korun. Není pravda že tady koupíte jen zastaralé oblečení plné vad. Oblečení které je určeno k dalšímu prodeji je pečlivě roztříděno a to, které se prodat hodí, putuje do obchodů. Second hand není bleší trh, a najdete tu spoustu krásného oblečení za minimální ceny. Je naprosto normální že v sekáči koupíte i naprosto nové oblečení, kterému ještě původní majitel ještě ani neodstřihl cedulky. Najdete u i značkové oblečení a to vše v perfektním stavu.

použité kalhoty

Jestli hledáte oblečení jen tak na doma, je sekáč ideální volba. Nemusíte utrácet tisíce za nové kousky, a naopak tu najdete i netradiční oblečení, které se už běžně nedá koupit. Když budete mít štěstí, můžete v některých http://www.kafe.cz/celebrity/podivejte-se-jak-se-promenily-hvezdy-90-let-u-nekterych-je-to-fakt-sila-36199.aspx sekáčích natrefit i na luxusní oblečení, které se před pár lety prodávalo za tisíce korun. A když toho štěstí budete mít víc, najdete ve větších second handech i oblečení, které pochází z dílen luxusních světových značek. Chce to jen čas a trpělivost a projít si všechny stojany, protože mezi nimi může viset skutečný poklad. A navíc sekáče přichází znova do módy i mezi celebritami, protože jde o udržitelný způsob nakupování oblečení – využije se všechno, co ještě trochu využít jde.