Hypotéka pro vás


Já si myslím, že je opravdu hodně lidí, kteří by už také chtěli bydlet ve vlastním bydlení a nemyslím tím například nájem, ale třeba například také fakt, že lidé by už chtěli mít vlastní byt ve svém osobním vlastnictví anebo veliký dům na vesnici. Já sama jsem si vždycky říkala, že kdybych měla mít hypotéku, tak bych rozhodně si přála nějaký větší domeček na zahradě s ještě větší zahradou, protože mám v plánu, že budu někdy v budoucnu také chovat zvířata, třeba například slepice nebo králíky. A můj sen byl, že bych měla mít takové malé zakrslé koně, takže jsem taky na to potřebovala samozřejmě větší hypotéku, a ne jenom malou.

Spočítejte si peníze.

A chvíli jsem na internetu koukala na různé typy a druhy hypoték a mě osobně se nejvíce zalíbila americká hypotéka. A bylo také super, že jsem si na americkou hypotéku mohla vzít kalkulačku, která byla také na internetu, takže jsem si mohla vypočítat různé způsoby splácení anebo také dokonce výši splátek. Mohla jsem si tam dát, na kolik by mě vyšla americká hypotéka, kdybych si na kalkulačce spočítala, kolik bych platila, třeba kdybych tuto americkou hypotéku splácela třicet let anebo čtyřicet let. A řeknu vám, že čím více let, tohle budete splácet, tak tím menší splátky budete mít, ale zase si musíte dát pozor na různé přeplatky a doplatky, které byste měli, kdybyste třeba spláceli pozdě.

Líbí se vám velké domy?

Podle mého názoru opravdu neprohloupíte, když si třeba kvůli hypotéce vezmete nějakého bankovního poradce. Ten vám vždycky poradí a pomůže, kdybyste třeba měli nějaké otázky. Tak on také na ně samozřejmě vždycky rád odpoví, na tohle tady samozřejmě bankovní poradce je anebo také finanční specialista, kterého jsem se také vzala, aby mi poradil. Řeknu vám, že americká hypotéka s kalkulačkou se mi opravdu dobře počítá, takže si myslím, že tohle zvládne vypočítat i laik, který se třeba vůbec nevyzná ve financích anebo na počítači.