Jak zmírnit menstruační křeče?


Menstruace je obtížné období pro většinu žen, ovšem některé ho snáší hůře, než ty ostatní. V rámci premenstruačního syndromu se s menstruací pojí spoustu nepříjemných příznaků, jako jsou třeba bolesti hlavy, nevolnost, poruchy trávení, náladovost nebo úzkosti. A samozřejmě také bolesti břicha a menstruační křeče, které jsou jedním z hlavních příznaků doprovázející menstruaci. Některé ženy ale těmito křečemi trpí více, než ostatní. Proč tomu tak je? Tělo každé z nás je úplně jiné. Za to, jak moc nás bude menstruace bolet, zodpovídá prostaglandin, který je v našem těle. Tím vyšší hodnoty máme, tím větší bolesti pociťujeme.

odpočinek

Mít křeče při menstruaci je bohužel běžné, hlavně u dívek a žen mladšího věku. Pokud jste ale na křeče nikdy netrpěli a náhle se objeví, objeví se u vás ve chvíli, kdy je vám nad 40 let, nebo jsou bolesti tak silné, že s nimi nemůžete fungovat, raději vyhledejte pomoc svého lékaře.

Velkým tématem tedy jsou menstruační křeče a jak je zmírnit?

Odpočinek

Jednou z nejdůležitější věcí je odpočinek. Ne každý si může vzít po dobu celé menstruace volbo z práce, ovšem pokuste se během ní co nejvíce odpočívat, ležet v posteli, relaxovat a zaujímat úlevovou polohu.

Teplo

Na křeče skvěle pomáhá působení tepla. Dopřejte si pravidelně teplou sprchu a vanu, kdy necháte teplou vodu působit na bolestivou oblast. Výborně vám poslouží také nahřívací láhve nebo polštářky, které si umístíte na břicho ve chvíli, kdy jste třeba v posteli.

káva

Životospráva

Vaše životospráva vám může pomoci lépe zvládnout křeče v břichu. Během menstruace byste měli co nejvíce omezit věci jako je káva, černý čaj, silně solená a kořeněná jídla a alkohol. Vyhněte se také kouření.

Uvolňující cvičení

Pokud máte energii na to cvičit, spousta cvičení vám pomůže s bolestivou menstruací. Vhodným cvičením je například jóga, pilates nebo nenáročné protahování.