Květiny, které vydrží


Mnoho lidí dnes bydlí úplně kde jinde, než kde se nachází rodový hrob. Z toho důvodu je většina hrobů zakryta deskou, protože péče o takový hrob je daleko snažší než o hrob, kde je hlína a který se musí osazovat. Pokud je na hrobě hlína a květiny, musí se pravidelně zalévat, což není možné pokud v místě nebydlí někdo z rodiny nebo z ochotných známých. Koncem léta už spousta lidí přemýšlí co letos dát na hrob. Velké zdražování se nevyhnulo ani hrobovým dekoracím. Letos budou ceny ještě vyšší. Zdražily dokonce i svíčky a hřbitovní lampy, takže se dá očekávat, že i oproti loňskému roku podraží kupované věnce, věnečky a vazby i o stovky korun.

květinová vazba

Pokud hledáte efektivní cestu jak ozdobit hrob něčím co chvilku vydrží a co bude vypadat dobře, naučte se sami vázat dekorace. Nemusíte vyrábět věnec který bude mít metr v průměru, ale můžete použít třeba květináč. Materiálu najdete všude plno, jen je potřeba myslet na to, že z lesa si můžete odnášet jen to co je spadlé na zemi. Nesmíte si vyrývat mech ani řezat větve. Můžete si odnést spadané šišky, větve do průměru 7 cm, různé žaludy a kaštany, ale rozhodně nesmíte pro svou potřebu nic řezat ani vykopávat. Lepší je se domluvit přímo s majitelem nebo správcem lesa, zda vám umožní odkoupit nějaký materiál. Ušetříte, a bude to legální. Většinou vám vyjdou vstříc a pár větví pro vlastní potřebu vám dají za pár korun.

hřbitov hrob

K tvorbě truhlíků, kytic a dalších vazeb na hroby se výborně hodí umělé květiny https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm, které jsou odolné vůči počasí, které jim dává pořádně zabrat. Aby vypadala vazba hezky až do Vánoc, kdy ji lidé mění za vánoční výzdobu, vybírejte kvalitní květiny, které jsou vyrobeny z odolného materiálu a jsou barveny kvalitním barvivem, aby barva neslezla s prvním deštěm.

U nás koupíte nejen klasické květiny jako třeba růže, ale i méně časté druhy.