Jakou vybrat vodní dýmku? Záleží i na tom, kolik do ní chcete investovat!


Líbí se vám vodní dýmky a chtěli byste si ji pořídit? Jakou si vybrat a v čem se různé druhy liší? Vodní dýmku si můžete vybrat rychle a snadno.

Jakou vybrat vodní dýmku? Záleží i na tom, kolik do ní chcete investovat!

V arabských zemích nebo na středním východě je vodní dýmka velice populární a známá. Koneckonců i na dovolené v těchto zemích si toho lze všimnout. Právě z těchto zemí se vodní dýmka dostala i k nám, po celém světě je dnes vodní dýmka populární a má své příznivce. Vodní dýmka má mnoho slangových názvů, můžete ji znát i jako vodnici nebo šíšu. Kouření vodní dýmky je spojeno s pohodou, ale i s povídáním, relaxací a setkáváním se s přáteli. Zaujala vás šíša také? Víte, jakou si vybrat?

vodní dýmka na ulici

Menší i větší dýmky, kterou vybrat?

Šíša neboli vodní dýmka může mít dnes mnoho podob. Zejména pak samotné vázy jsou různě tvarované, barevné i zdobené a samozřejmě i jinak velké. Vodní dýmky se prodávají i v cestovních variantách, ty jsou malé, skladné a dají se sbalit do tašky, takže si pak vodní dýmku můžete vytáhnout v podstatě kdekoliv. Vodní dýmka může být vysoká jen několik desítek centimetrů, ale jsou i téměř dvoumetrové varianty, kdy má dýmka i několik šlauchů a kouřit tak může i několik lidí najednou. Samozřejmě záleží na tom, jak často chcete svou vodní dýmku používat, při jakých příležitostech a podobně. Pro začátečníky jsou vhodnější menší a levnější varianty.

muž s vodní dýmkou

Jak vodní dýmka funguje?

Kouření vodní dýmky je jiné, kouř se filtruje a ochlazuje přes vodní filtr. Do vodních dýmek patří speciální tabák, který je mazlavý, na první pohled mokrý, vyrábí se z tabákových listů a bývá i silně aromatizovaný, voní a hodně doutná. Dobu kouření určuje použitý uhlík, uhlíků existuje rovněž více druhů. Díky uhlíkům se tabák zahřeje a nejčastěji se používá dřevěné nebo kokosové uhlí ve tvaru kolečka. Dříve se tradovalo, že vodní dýmky slouží ke kouření marihuany, k tomuto účelu ale slouží jiné dýmky, mnohem jednodušší a menší. V klasické vodní dýmce se kouří pouze tabák, který může mít mnoho různých příchutí, liší se i silou a obsahem nikotinu.

Vodní dýmky jsou bohatě zdobené, což původní vodní dýmky nebyly. Dnes ale můžete pořídit krásný doslova designový kousek.