Potřebujete hypotéku?

Hypotéka je pro naprostou většinu lidí v dnešní době nutnost k tomu, aby si mohli pořídit svůj vlastní byt nebo dům. Jen málokdo má takové příjmy, že za pár let našetří několik milionů na koupi nemovitosti. Proto se musí člověk, který chce bydlet ve svém, zařídit jinak. Banky tradičně nabízí hypoteční úvěry, a podmínky pro získání hypotéky se liší banka od banky. Každá banka vyžaduje, aby měl žadatel poměrnou část celkové hodnoty nemovitosti našetřenou, a k tomu je potřeba mít dostatečně vysoké příjmy k tomu, aby šlo úvěr splácet. Je velice důležité, aby se člověk nedostal do platební neschopnosti.

peníze mince

Každá banka má svoje vlastní podmínky, podle kterých poskytuje úvěry. Žádná banka nikomu nedá hypotéku bez doložení dosažených příjmů. V současné době všechno navíc hodně zdražilo, a to včetně hypoték. Zvyšovaly se úroky, které mnoha domácnostem pořádně ztížily hrazení závazků. I jen pár procent dokáže zvednout splátku hypotéky o tisíce korun měsíčně. Je tedy důležité zvážit, jak vysokou hypotéku budete schopni splácet, protože jde o závazek na desítky let.

dům smlouva

Je potřeba počítat se vším
Žádná banka vám nedá hypotéku bez sjednání povinného pojištění. Banky vyžadují pojištění samotné nemovitosti, životní pojištění klientů i pojištění pro případ neschopnosti splácet. Pokud má klient problémy, jako například pracovní neschopnost, ztrátu zaměstnání nebo invaliditu, pojišťovna podle smluvených podmínek uhradí potřebnou dobu splátek nebo dokonce doplatí celý úvěr. Je ale potřeba mít pojistku správně nastavenou, aby v případě potřeby poskytla plné krytí. Vždy si pečlivě pročtěte jak obchodní podmínky, tak reklamační řád
hypotekybezregistru.cz, protože pokud něčemu nerozumíte, je potřeba se na to zeptat. https://www.emimino.cz/diskuse/zeptat-se-ho-narovinu-143792/ Na pozdější reklamace obvykle pojišťovny a banky neberou ohled, takže můžete platit pojištění úplně zbytečně, což určitě nechcete.