Pro práci v kanceláři i doma

Umíte si představit, že pracujete v zaměstnání na počítači, ale nemůžete si vyhotovené dokumenty vytisknout? Tiskárna je nedílnou součástí pracovních počítačů, ale i těch soukromých. Nemuset hledat veřejnou tiskárnu, kde vám na počkání hned všechno vytisknou, je k nezaplacení. Je důležité moct si dodělat všechnu práci hned doma stisknutím pár tlačítek. Téměř každý má dnes doma tiskárnu. Kdo tiskne hodně papírů, volí většinou laserovou tiskárnu, protože je levnější na provoz. Oproti tomu inkoustovou mají doma většinou ti, kteří si párkrát týdně vytisknou třeba recept nebo formulář na úřad.

tiskárna samsung

Zvolili jste inkoustovou tiskárnu?
Na trhu je v dnešní době obrovské množství elektroniky. Vybírat si můžeme z desítek výrobců a stovek jejich výrobků, ať už hledáme televizi, počítač a nebo třeba telefon či právě tiskárnu. Inkoustové tiskárny potřebují ke svému provozu tonery, což jsou náplně s inkoustem. Jejich nevýhoda spočívá v tom, že tiskárny často jinou než originální náplň nepřijmou a nedokážou tak s ní pracovat. Stává se také, že tiskárna akceptuje neoriginální náplně, ale po nějaké době už je nerozpozná a třeba i plný toner je potřeba vyhodit.

bílá tiskárna

Originální tonery nepatří mezi ty nejlevnější, ale existuje pár míst, kde se dají sehnat za lepší ceny. Není hned potřeba kupovat novou tiskárnu, protože ta stojí pár tisíc, kdežto toner stojí pár stovek korun. Před výběrem tiskárny je potřeba si uvědomit, kolik papírů budete týdně tisknout, protože pokud půjde o desítky až stovky kusů a ne o jednotky, bývá daleko lepší laserová tiskárna, kde jeden toner vydrží daleko déle než u inkoustové tiskárny. Ať už si koupíte jakoukoliv tiskárnu, je dobré ji nenechat stát déle než pár dní, aby v ní inkoust nezaschl. Pamatujte na to a občas si vytiskněte jeden list jen tak, aby tiskárna nezapomněla pracovat.