Zip sáček jako pomocník při ukládání trvanlivých potravin


Trvanlivé potraviny patří k oblíbeným typům surovin pro výrobu pokrmů. Mohou to být různé instantní polotovary, ale tentokrát bychom rádi zaměřili pozornost na to nejzdravější, co můžete mít vůbec k dispozici – trvanlivé raw suroviny.

zralé mandle

Obiloviny – mnoho lidí se dnes zajímá o zdravou výživu a ve svém počínání se také dostávají do situace, že se jim vyplatí nakoupit obiloviny živé, v podobě živých zrn, bez chemického ošetření, které nejsou určené pro sadbu, ale pro potravinářské účely. Jsou to například pohanka, quinoa, jáhly, pšenice špalda či žito, které lze buď přímo tepelně zpracovat, anebo nejprve umlít a pak z mouky připravovat pečivo. Malý sklad obilovin si můžete doma nachystat velmi snadno, stačí k tomu několik větších pevných uzavíratelných zip sáčků, kam si nasypete žito a pohanku, a budete s nimi počítat v průběhu celého roku. A máte-li dobrý funkční a spolehlivý mlýnek na obilí, budete mít doma to nejlepší, co si vlastně lze přát – upéct si chléb z čerstvě umleté mouky.

ořechy na stole

Luštěniny – sáčky se zipem se hodí i pro uskladnění luštěnin. Ty vám doma vydrží při pokojové teplotě i několik let a stále máte k dispozici dostatečnou zásobu veganských proteinů. Může se to hodit i pro případy, kdy by byl na trhu nedostatek potravin, pokud si nakoupíte suroviny dopředu, máte na několik let vystaráno.

Ořechy a sušené ovoce – ořechů existuje několik druhů a všechny je můžete mít doma ve svém potravinovém skladu. Totéž platí pro sušené ovoce, které vám taktéž vydrží mnoho měsíců ve vynikající kvalitě, například meruňky, švestky, višně, jablka, borůvky nebo černý rybíz. V zipových sáčcích z polyetylenu budete mít přehled, o jaké ovoce se jedná, sáčky jsou zdravotně nezávadné, spolehlivě hrání obsah před průnikem vlhkosti a prachu a navíc jsou dobře skladné, lehké a také velmi levné.