Požádejte instalatéra topenáře o montáž podlahového topení


Na otázku, co obnáší profese topenáře Kanalizace instalatéři, není jednoduchá odpověď, protože bychom zabředli do detailů řemeslné práce, která je velmi svérázná, a nelze ji vykonávat jen tak bez průpravy, jako například shrabování listí nebo zametání chodníku. Mohli bychom se však alespoň přiblížit jednomu z úkonů, kdy topenáři excelují a přináší lidem skutečnou radost a požitek – podlahové topení.

regulátor topení

Kdo z vás si někdy tuto variantu vytápění vyzkoušel na vlastní kůži a poznal její zásadní výhody, zřejmě bude chtít u tohoto řešení setrvat a nevymění jej za nic jiného. Jaké důvody vedou mnohé z nás k tomu přesedlat z obyčejných radiátorů na tento systém?

Teplo je spojité a rovnoměrné – zatímco se teplo od radiátorů šíří úzkým koridorem nejprve ke stropu a odtud pak putuje dál, čímž je u stropu horko a u podlahy celkem chladno, u podlahového vytápění je teplota v místnosti všude přibližně stejná. Je vám příjemně na oblast hlavy, hrudníku i břicha, a co je velice působivé, je teplo na celé dolní končetiny, zejména chodidla.

vytápění v domě

Reflexní terapie v praxi – máte rádi masáže a docházíte na jejich aplikaci do masérských salónů? Pokud ano, bylo by asi zbytečné popisovat, jaké pocity lidé mají na masérském stole, a jakou rozkoš tu zažívají. Připadáte si tu jako v „sedmém nebi“ a mnohdy se vám ani nechce vstát. Je-li masér pozorný, je to skutečně zážitek, přibližující se v některých pasážích až k orgasmu.

Jednou z nejsilnějších technik masáží je reflexologie, zabývá se doteky a tlakem na reflexní plošky na bosých chodidlech a má relaxační a léčivé účinky na celý organismus. Topení v podlaze vás působením tepla k reflexologii velmi přiblíží a může jí tímto způsobem alespoň zčásti nahradit. Chůze po vyhřáté dlažbě či koberci je sama o sobě velmi příjemná a můžete si ji zpestřit instalací masážních podložek, které vedou teplo a zprostředkují vám značnou dávku rozkoše i bez přítomnosti maséra, i když, samozřejmě, vám masér vždy předává svou energii.